Blog

Jak pokonać strach przed wizytą u stomatologa?

Wizyta u stomatologa dla wielu osób nie należy do komfortowych. Niektórzy odczuwają wręcz strach i unikają zapisywania się do specjalisty.

Jak dbać o piękny uśmiech?

Piękny uśmiech jest tym, o czym wiele osób marzy. Wiąże się nie tylko z dobrym stanem zębów i nieodczuwaniem bólu, ale także nienagannym wyglądem.

Ekstrakcja zębów zatrzymanych i zębów mądrości – kiedy potrzebna?

Ekstrakcja zębów zatrzymanych oraz mądrości to zabiegi często wykonywane w gabinetach stomatologicznych. Kiedy jednak dokładnie są one niezbędne? Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania wskazań w tym zakresie.

Na czym polega znieczulenie komputerowe CALAJECT

Aby zapewnić pacjentom gabinetów stomatologicznych maksymalny komfort, podczas bardziej inwazyjnych zabiegów, niezbędne jest znieczulenie. Obecnie może być to także znieczulenie komputerowe CALAJECT, którego stosowanie ma szereg praktycznych zalet. Jakich dokładnie? Zachęcamy do lektury i poznania szczegółów w tym zakresie. Jak działa znieczulenie CALAJECT? Kluczem jeśli chodzi o to rozwiązanie, jest to, że dzięki urządzeniu CALAJECT […]

Co obejmuje zabieg endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja mikroskopowa to kanałowe leczenie zębów, w przypadku którego korzysta się z nowoczesnych urządzeń takich jak mikroskopy. Co przemawia za takim zabiegiem oraz dlaczego jest on stosowany coraz częściej?

Kto powinien zdecydować się na implanty zębowe?

Piękny i zdrowy uśmiech? Nierzadko nie jest to możliwe bez implantologii, która jest intensywnie rozwijającą się dziedziną. Kiedy jednak się na nią zdecydować oraz jakie są wskazania do przeprowadzenia takiego zabiegu? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czym są licówki i kiedy się je stosuje?

Stomatologia obecnie potrafi rozwiązywać wiele problemów ze stanem uzębienia. Dzięki nowoczesnej technologii leczenie kanałowe nie jest już torturą, a wszelkiego rodzaju przebarwienia, czy niedoskonałości koloru szkliwa można wnet rozwiązać. Służą temu tzw. licówki. Zobaczmy zatem, kiedy i jak można je stosować?

Możliwe konsekwencje niewypełnienia ubytków zębowych

Piękne zęby jest naszą chlubą i świadczą o zdrowiu. Kosztuje to wiele wyrzeczeń, a przede wszystkim wymaga, częstego odwiedzania dentysty. Niestety, do stomatologów chodzimy zbyt rzadko, przeważnie ze strachu, przed bólem. Dziś jednak nie musimy obawiać się cierpienia, bo leczenie odbywa się na znieczulenie.

Jak dbać o protezy zębowe?

Proteza zębowa, zwana potocznie sztuczną szczęką rozwiązuje problem każdej osoby, która utraciła swoje naturalne zęby. Dawne protezy nie wyglądały przyjaźnie, wręcz szpeciły i były bardzo niewygodne. Sprawiały ogromny ból pacjentom. W tej dziedzinie nastąpiło wiele zmian na lepsze.

Kiedy zakłada się mosty protetyczne?

Mosty protetyczne to uzupełnienie stałe, które zakładane jest w celu uzupełnienia braków zębowych. Pozwalają na rekonstrukcję jednego, a nawet kilku brakujących zębów. Stosowane są nie tylko dla poprawy estetyki uśmiechu pacjenta, ale również ze względów zdrowotnych. Wszelkie braki w uzębieniu mogą prowadzić do przemieszczania się pozostałych zębów, a nawet zaniku kości szczęki. Oprócz tego sprzyjają […]