Centrum Stomatologiczne MARGO bezpieczne również w czasie pandemii – COVID-19

Centrum Stomatologiczne MARGO pracuje cały czas – dostosowaliśmy procedury i wyposażenie do sytuacji epidemiologicznej. Informujemy, iż zastosowaliśmy wysokiej klasy sprzęt do dezynfekcji, w tym plazmowe oczyszczacze powietrza. Od samego początku istnienia NZOZ MARGO posiada w ciągłej pracy powierzchniowe lampy UV-C w gabinetach, w sterylizacji pracujące między pacjentami, a także przepływowe lampy UV-C w recepcji działające nieustanie w godzinach pracy placówki 8.00-20.00 oraz dodatkowo po zamknięciu od 22.00-24.00. Ponadto posiadamy mechaniczną kilkukrotną wymianę powietrza w każdym gabinecie i pomieszczeniach zabiegowych. Personel medyczny pracuje zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia w jednorazowych fartuchach wierzchnich, czepkach, rękawiczkach zmienianych po każdym pacjencie, półmaskach FPP3, przyłbicach i goglach. Wszystkie środki jednorazowej ochrony osobistej po każdym pacjencie oddawane są do utylizacji i wywożone do spalarni odpadów medycznych przez wyspecjalizowaną firmę.

Wysokociśnieniowy plazmowy oczyszczacz powietrza

Utrzymanie sterylnych warunków w gabinecie stomatologicznym nie ogranicza się jedynie do dekontaminacji. Ważną rolę odgrywa także dbanie o odpowiednią jakość powietrza. W Centrum Stomatologicznym Margo wdrożyliśmy najwyższej jakości rozwiązanie, a mianowicie wysokociśnieniowy plazmowy oczyszczacz powietrza, który może bezpośrednio zabić wirusa przez plazmowy łuk elektryczny o napięciu do kilkudziesięciu tysięcy voltów! Wysokociśnieniowa technologia plazmowego oczyszczania powietrza może pochłaniać cząsteczki i aerozole już od 14,6 nm (nanometrów) (0,00146 um), znacznie mniejsze niż rozmiar koronowirusa CoV-2. Rozmiar nowego koronowirusa CoV-2 wynosi około 0,1 um. Napięcie elektryczne od 20 000 do 40 000 voltów pozwala efektywnie deaktywować bakterie i wirusy. Badania laboratoryjne dowodzą, że skuteczność zabijania wirusa H3N2 influenza w ciągu 1 godziny jest większa niż 99,97%, a w przypadku Staphylococcus albicans sięga ponad 99,9%.

W czym tkwi skuteczność oczyszczaczy plazmowych?

Plazma wysokociśnieniowa to technologia, która jest o 6-8 razy skuteczniejsza od tradycyjnej dezynfekcji elektrostatycznej. Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie zapewnić naszym Pacjentom bezpieczne warunki podczas zabiegu. Oczyszczacz plazmowy wykorzystuje precyzyjny czujnik z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem cyfrowym LED i trójkolorowym wskaźnikiem, który pomaga kontrolować jakość powietrza w pomieszczeniach w czasie rzeczywistym i uniknąć potencjalnych zagrożeń. Czujnik PM2.5. pokazuje na bieżąco warunki panujące w naszych gabinetach.

Technologia TPA

Technologia TPA została stworzona przez lekarzy medycyny lotniczej z Doliny Krzemowej w USA, do zastosowań w technologiach kosmicznych. Oczyszczacz powietrza posiada niezwykłe cechy technologii, zarządzanej sztuczną inteligencją. Innowacyjne zastosowanie elektrod generatora i elektrod kolektora do utworzenia plazmowego filtra powietrza wychwytującego mikroorganizmy i zanieczyszczenia może aktywnie absorbować, chwytać i deaktywować cząsteczki takie jak wirusy, bakterie, grzyby, pył i smog w powietrzu, zastępując pasywne filtry powietrza stosowane w tradycyjnych oczyszczaczach. Nasze plazmowe oczyszczacze powietrza wyłapują i oczyszczają 100 razy mniejsze cząsteczki.

Bezpieczeństwo Pacjentów i Personelu jest dla nas najważniejsze, dlatego w naszym centrum stomatologicznym będziemy wdrażać wszelkie nowości mające na celu jego polepszenie.

Zaprasza Zespół NZOZ MARGO