Wybierz język:

Centrum Stomatologiczne MARGO – o nas

img1

Lekarz stomatolog specj.chir.stom. Małgorzata Kowalska jestem absolwentką Wrocławskiej Akademii Medycznej, gdzie otrzymałam dyplom i tytuł lekarza stomatologa. W roku 1998 przystąpiłam do egzaminu specjalizacyjnego, dzięki czemu uzyskałam uprawnienia pierwszego stopnia specjalizacji w zakresie chirurgii stomatologicznej oraz prawo do używania tytułu lekarz dentysta chirurg stomatologiczny. Egzamin specjalizacyjny pierwszego stopnia uzyskałam z wyróżnieniem przez Dolnośląską Radę lekarską w 1998r. W roku 2005 uzyskałam uprawnienia inspektora ochrony radiologicznej typu S w pracowniach stosujących aparaty rentgenowskie w celach medycznych. W roku 2009 uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie :chirurgia stomatologiczna.

Jako Specjalista należę do kilku stowarzyszeń naukowych m. in. : PTS – Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego we Wrocławiu oraz Towarzystwa Endodontycznego. Jestem aktywnym członkiem OSIS-EDI – Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej.

Od początku swojej kariery zawodowej aktywnie uczestniczę w kongresach naukowych, dzięki czemu na bieżąco zapoznaje się z najnowszymi technikami w leczeniu stomatologicznym chirurgii stomatologicznej ,protetyki oraz implantologii. Odbyte liczne kursy specjalizacyjne, szkolenia ,sympozja potwierdzają posiadane przeze mnie certyfikaty na stronie www.margo-stomatologia.pl. Wśród warsztatów, kursów i szkoleń, jakie ukończyłam można wymienić:
-Międzynarodowa Konferencja Naukowo szkoleniowa-,, Estetyka w stomatologii’’
-Konferencja Naukowo szkoleniowa-,, Kompleksowe leczenie stomatologiczne- nowe metody diagnostyki i terapii”
-,, Mosty na włóknach szklanych IPN’’
-,, Estetyka japońska i fińska technologia w nowoczesnej stomatologii’’
-,, Zastosowanie wszczepów Osteoplant w leczeniu różnych form zębowych’’
-Sesja otwarta : New York University College of Dentistry’’
-Forum Implantologiczne: Kontrolowana estetyka I precyzja w implant-protetyce ’’Team Work ’’
-Kongres implantologiczny:,, Leczenie zespołowe w implantologii’’
-Sympozjum Środkowo-Europejskiej Akademii Implantologii (CEIA)’’
-,, Zastosowanie wycisków z poziomu śruby gojącej, przy użyciu skanera wewnątrz ustnego-droga do idealnej, indywidualnej nadbudowy na implantach.
-,, Wkłady, nakłady, mosty + licówki porcelanowe’’
-,, Podstawy diagnostyki i leczenia operacyjnego nowotworów jamy ustnej kości szczęk’’
-,, Złamania oczodołu-rozpoznawanie, różnicowanie i leczenie’’
-,, Współczesne postepowanie diagnostyczne i chirurgiczne w nowotworach głowy i szyi-wybrane zagadnienia’’
-Szkolenie II stopnia,, Lasery w medycynie’’
-,, Metody chirurgiczne w leczeniu chorób przyzębia”
-,,Procera -przygotowanie zębów pod korony cało ceramiczne” 
-Kurs tematyczny i praktyczny I stopnia na temat,, Sterowanej regeneracji tkanek i sterowanej regeneracji kości we współczesnej stomatologii’’
-,, Licówki pełnoceramiczne i wkłady koronowo-korzeniowe’’.
-Szkolenie OSIS-Kierunki dla implantologii i inżynierii tkankowej’’ 
-Kurs protetyczny systemu implantologicznego CAMLOG
-Kongres IX OSIS,, Rekonstrukcja funkcji i estetyki od komórek macierzystych do przeszczepu twarzy’’
-,, Nowoczesna endodoncja-uzbrojonym okiem lekarza praktyka”
-,, Nawigacja komputerowa oraz protokoły postepowania cyfrowego w leczeniu implantologicznym’’
-Sympozjum Środkowo-Europejskiej Akademii Implantologii(CEIA)
-,, Zastosowanie kliniczne GlassBONE w zabiegach okołoimplantologicznych”
-,,Złamania szkieletu czaszkowotwarzowego-ich rozpoznawanie i leczenie”
-,,Etiopatogeneza ,morfologia ,rozpoznawanie ,różnicowanie i leczenie chirurgiczne wrodzonych oraz nabytych wad twarzowo-szczękowo-zgryzowych’’

Zabiegi, w których specjalizuję się to:
Chirurgia stomatologiczna ,implantologia, protetyka. Oferuje kompleksowe leczenie stomatologiczne w swoim NZOZ MARGO Sp.z.o.o we Wrocławiu przy ul. Trawowej 59A.W zakres kompleksowego leczenia stomatologicznego wchodzi:
-chirurgia stomatologiczna,-implantologia, -protetyka,-leczenie zachowawcze , -endodoncja , -endodoncja pod mikroskopem,-estetyka stomatologiczna, pracownia rentgenodiagnostyki stomatologicznej oraz pracownia tomografii stomatologicznej w 3D,2D (cefalograf)

Stomatologia na wysokim poziomie

Usługi stomatologiczne świadczymy od 2005 roku, dokładając wszelkich starań, aby zapewnić opiekę stomatologiczną na wysokim poziomie i aby w gabinecie panowała przyjazna atmosfera.

Zdajemy sobie sprawę, że zdrowy i piękny uśmiech jest marzeniem każdego człowieka. Jednak – aby cieszyć zdrowymi zębami – nie wystarczy tylko właściwa higiena jamy ustnej, jej uzupełnieniem powinny być systematyczne wizyty u stomatologa. Zapewniamy bezpieczne i bezbolesne leczenie oraz pełen zakres usług stomatologicznych, w ramach którego każdy pacjent otrzyma oczekiwaną pomoc.

Centrum Stomatologiczne MARGO oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu stomatologii, chirurgii stomatologicznej, protetyki i implantologii. Pacjentów przyjmujemy w nowocześnie wyposażonych i klimatyzowanych gabinetach stomatologicznych, położonych w centrum Wrocławia i w odległości 3 km od portu lotniczego.

Usługi chirurgii stomatologicznej i protetyki

Specjalizujemy się w świadczeniu usług z zakresu chirurgii stomatologicznej i protetyki. Wykonujemy m.in. zabiegi wszczepiania implantów zębowych czy chirurgicznego usunięcia ósemek. Podejmujemy się leczenie kanałowego pod mikroskopem oraz leczenia z zakresu ortodoncji. Oferujemy specjalistyczną pomoc z zakresu innych dyscyplin stomatologii. Dysponujemy tomografem komputerowym 3D i 2D, pozwalającym m.in. na wykonanie zdjęcia panoramicznego zębów. Właścicielem centrum stomatologicznego jest pani doktor Małgorzata Kowalska, posiadająca tytuł specjalisty chirurga stomatologicznego 2. stopnia. Stosując specjalistyczne urządzenia i sprawdzone materiały dentystyczne, pomagamy dzieciom, dorosłym i niepełnosprawnym.

W oczekiwaniu na zabieg oraz w jego trakcie pacjenci relaksują się przy muzyce, w otoczeniu kwiatów i ryb.

Centrum stomatologiczne MARGO jest w pełni dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych i osób zmotoryzowanych. Parking znajduje się przed lokalem NZOZ MARGO.

Wśród nas znajdują się doświadczeni lekarze stomatolodzy oraz profesjonalne, dyplomowane asystentki i higienistki stomatologiczne. Nasz zespół może pochwalić się doświadczeniem w obsłudze pacjentów krajowych i zagranicznych.

Stale pogłębiamy wiedzę na temat leczenia pacjentów, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Zapraszamy do galerii naszych dyplomów i certyfikatów.

Dbamy o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów, stąd Centrum Stomatologicznego MARGO chronione jest przez firmę Solid Security.

Zadbaliśmy także o specjalistyczne – łagodne dla oczu – oświetlenie poprzez wyeliminowanie zjawiska migania (zjawisko stetoskopowe).

W celu zagwarantowania zdrowia pacjentów stosujemy w gabinetach unijne wymogi dotyczące czystości, higieny i sterylizacji.

Akceptujemy rozliczenia gotówkowe, kartą płatniczą i w systemie ratalnym MediRaty.
W trosce o naszych pacjentów poważniejsze zabiegi poprzedzamy specjalistyczną diagnostyką. Dysponujemy pracownią rentgenowską wyposażoną w aparat RTG, tomograf komputerowy, w której wykonujemy punktowe zdjęcia RTG zębów oraz zdjęcia pantomograficzne i trójwymiarowe (3D). Dodatkowo wykonujemy zdjęcia dla ortodoncji (cefalograf).

Prosimy Państwa o telefoniczną rejestrację przed każdą planowaną wizytą. Więcej informacji dotyczących naszej oferty znajdą Państwo na stronie internetowej.