O centrum stomatologicznym MARGO

Usługi na wysokim poziomie

Nasz gabinet stomatologiczny działa już od 2005 roku, dokładając wszelkich starań, aby zapewnić pacjentom opiekę na wysokim poziomie i aby panowała u nas przyjazna atmosfera.

Zapewniamy bezpieczne i bezbolesne leczenie oraz pełen zakres usług stomatologicznych, w ramach którego każdy pacjent otrzyma oczekiwaną pomoc. Uzupełnieniem kompleksowego leczenia jest drobiazgowa diagnostyka – własna pracownia rentgenowska wyposażona w nowoczesny tomograf komputerowy umożliwia wykonywanie zdjęć punktowych i pantomograficznych w celu ustalenia indywidualnego planu leczenia stomatologicznego lub ortodontycznego.

Przyjazny i nowoczesny gabinet stomatologiczny we Wrocławiu

Pacjentów przyjmujemy w nowocześnie wyposażonych i klimatyzowanych gabinetach stomatologicznych, położonych przy ul. Trawowej we Wrocławiu, w odległości 3 km od portu lotniczego. W oczekiwaniu na zabieg oraz w jego trakcie pacjenci relaksują się przy muzyce w otoczeniu kwiatów i ryb. Centrum stomatologiczne MARGO jest w pełni dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych i osób zmotoryzowanych. Parking znajduje się przed lokalem NZOZ MARGO.

Wśród nas znajdują się doświadczeni lekarze oraz profesjonalne, dyplomowane asystentki i higienistki stomatologiczne. Nasz zespół może pochwalić się doświadczeniem w obsłudze pacjentów krajowych i zagranicznych.

Stale pogłębiamy wiedzę na temat leczenia pacjentów, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Zapraszamy do galerii naszych dyplomów i certyfikatów.

Dbamy o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów, stąd Centrum Stomatologicznego MARGO chronione jest przez firmę Solid Security.

Zadbaliśmy także o specjalistyczne – łagodne dla oczu – oświetlenie poprzez wyeliminowanie zjawiska migania (zjawisko stroboskopowe).

W celu zagwarantowania zdrowia pacjentów stosujemy w gabinetach unijne wymogi dotyczące czystości, higieny i sterylizacji.

Akceptujemy rozliczenia gotówkowe, kartą płatniczą i w systemie ratalnym MediRaty.

Prosimy o telefoniczną rejestrację przed każdą planowaną wizytą. Więcej informacji dotyczących naszej oferty znajdą Państwo na stronie internetowej.

Nasz stomatolog – wykształcenie i dokonaniaMałgorzata Kowalska - Lekarz stomatolog -margo

Lekarz stomatolog specj. chir. stom. Małgorzata Kowalska – jestem absolwentką Wrocławskiej Akademii Medycznej, gdzie otrzymałam dyplom i tytuł lekarza stomatologa. W roku 1998 przystąpiłam do egzaminu specjalizacyjnego, dzięki czemu uzyskałam uprawnienia pierwszego stopnia specjalizacji w zakresie chirurgii stomatologicznej oraz prawo do używania tytułu lekarz dentysta chirurg stomatologiczny. Egzamin specjalizacyjny pierwszego stopnia zdałam z wyróżnieniem przez Dolnośląską Radę lekarską w 1998 r. W roku 2005 uzyskałam uprawnienia inspektora ochrony radiologicznej typu S w pracowniach stosujących aparaty rentgenowskie w celach medycznych. W roku 2009 uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgia stomatologiczna.

Jako stomatolog specjalista należę do kilku stowarzyszeń naukowych, m.in. PTS – Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego we Wrocławiu oraz Towarzystwa Endodontycznego. Jestem aktywnym członkiem OSIS-EDI – Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej.

Od początku swojej kariery zawodowej aktywnie uczestniczę w kongresach naukowych, dzięki czemu na bieżąco zapoznaję się z najnowszymi technikami w leczeniu stomatologicznym – przede wszystkim z zakresu chirurgii, protetyki oraz implantologii. Odbyte liczne kursy specjalizacyjne, szkolenia i sympozja potwierdzają posiadane przeze mnie certyfikaty zamieszczone na stronie www.margo-stomatologia.pl. Wśród warsztatów, kursów i szkoleń, jakie ukończyłam, można wymienić:

– Międzynarodowa Konferencja Naukowo szkoleniowa „Estetyka w stomatologii”
– Konferencja Naukowo szkoleniowa „Kompleksowe leczenie stomatologiczne – nowe metody diagnostyki i terapii”
– „Mosty na włóknach szklanych IPN”
– „Estetyka japońska i fińska technologia w nowoczesnej stomatologii”
– „Zastosowanie wszczepów Osteoplant w leczeniu różnych form zębowych”
– Sesja otwarta – New York University College of Dentistry
– Forum Implantologiczne: Kontrolowana estetyka I precyzja w implant-protetyce „Team Work”
– Kongres implantologiczny „Leczenie zespołowe w implantologii”
– Sympozjum Środkowo-europejskiej Akademii Implantologii (CEIA)”
– „Zastosowanie wycisków z poziomu śruby gojącej przy użyciu skanera wewnątrzustnego – droga do idealnej, indywidualnej nadbudowy na implantach
– „Wkłady, nakłady, mosty + licówki porcelanowe”
– „Podstawy diagnostyki i leczenia operacyjnego nowotworów jamy ustnej kości szczęk”
– „Złamania oczodołu – rozpoznawanie, różnicowanie i leczenie”
– „Współczesne postępowanie diagnostyczne i chirurgiczne w nowotworach głowy i szyi –wybrane zagadnienia”
– Szkolenie II stopnia „Lasery w medycynie”
– „Metody chirurgiczne w leczeniu chorób przyzębia”
– „Procera – przygotowanie zębów pod korony całoceramiczne” 
– Kurs tematyczny i praktyczny I stopnia na temat „Sterowanej regeneracji tkanek i sterowanej regeneracji kości we współczesnej stomatologii”
– „Licówki pełnoceramiczne i wkłady koronowo-korzeniowe”
– Szkolenie OSIS – Kierunki dla implantologii i inżynierii tkankowej” 
– Kurs protetyczny systemu implantologicznego CAMLOG
– Kongres IX OSIS „Rekonstrukcja funkcji i estetyki od komórek macierzystych do przeszczepu twarzy”
– „Nowoczesna endodoncja uzbrojonym okiem lekarza praktyka”
– „Nawigacja komputerowa oraz protokoły postępowania cyfrowego w leczeniu implantologicznym”
– Sympozjum Środkowo-Europejskiej Akademii Implantologii (CEIA)
– „Zastosowanie kliniczne GlassBONE w zabiegach okołoimplantologicznyc”
– „Złamania szkieletu czaszkowotwarzowego – rozpoznawanie i leczenie”
– „Etiopatogeneza i morfologia: rozpoznawanie, różnicowanie i leczenie chirurgiczne wrodzonych oraz nabytych wad twarzowo-szczękowo-zgryzowych”

Dziedziny, w których się specjalizuję, to chirurgia stomatologiczna, implantologia, protetyka. Oferuję leczenie stomatologiczne w swoim NZOZ MARGO Sp. z.o.o we Wrocławiu przy ul. Trawowej 59A. Placówka świadczy pełen zakres leczenia, zapewniając pacjentom kompleksową opiekę.